Sleva! HDD Seagate Laptop Thin SSHD 500gb 2,5" Zobrazit větší

HDD Seagate Laptop Thin SSHD 500gb 2,5"

ST500SSHD

Již použité

HDD Seagate Laptop Thin SSHD 500gb 2,5"

Rychlý hybridní pevný disk do notebooku, formát 2,5", kapacita 500 GB, otáčky 5400 /min, buffer 64MB, 8GB interní flash paměti typu MLC NAND, rozhraní Serial ATA 6.0Gb/s, výška 7 mm.

použité zboží, záruka 12 měsíců

Více informací

1 Položka

Upozornění: poslední kus skladem!

390 Kč s DPH

-25%

520 Kč s DPH

Více informací

HDD Seagate Laptop Thin SSHD 500gb 2,5"

Popis produktu

Hybridní pevný disk do notebooku Seagate Laptop Thin SSHD

Přestože ve většině dnešních notebooků najdeme pevné disky jiných výrobců, zabývá se tímto segmentem i jeden z největších hráčů na poli pevných disků - společnost Seagate. Přemýšlíte li o rozšíření diskové kapacity či zvýšení rychlosti pevného disku u svého stávajícího notebooku, řada Seagate Laptop SSHD zcela jistě bude správnou volbou. SSD disky jsou sice většinou rychlejší v zápisu a šetrnější na spotřebu než klasické disky, ale vzhledem k ceně za kapacitu, kterou za ně je třeba utržit, se nevyrovnají této novince, která skvěle kombinuje kladné vlastnosti dvou diskových skupin.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zvyšte výkon a snižte náklady

S hybridními SSHD disky výrazně snížíte náklady a zvýšíte výkon svého notebooku. SSHD disky nabízí výhody výkonu SSD disků s kapacitou HDD za výrazně nižší cenu oproti SSD diskům. Seagate třetí generace nabízí hybridní pohon za zlomek ceny SSD disků a navíc bude každý počítač běžet nejméně o 20% rychleji ve srovnání s klasickými HDD.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Adaptive Memory Technology (AMT)

Technologie AMT umožňuje disku SSHD dodávat výkon srovnatelný s SSD disky. Technologie Adaptive Memory dokáže na Flash paměť zrcadlit sektory, ke kterým systém nejčastěji přistupuje.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Interní flash paměť

Seagate Laptop Thin kromě klasické mechanické části, která obsahuje datové plotny a čtecí hlavy má ještě 8GB interní flash paměti typu MLC NAND, které se využívá u SSD disků. Díky této paměti co dokáže skvěle spolupracovat s vysoko kapacitní částí, se disk stává rychlejší a méně náročnější na spotřebu energie, kterou ocení hlavně uživatelé notebooků. Na rychlou flash paměť se zaznamenávají data, která se nejčastěji používají a mění, nejvíce se jedná o systémové soubory Windows nebo jiných takto vytěžovaných dat aplikací.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Klíčové vlastnosti

Model Seagate Laptop Thin SSHD samozřejmě patří mezi mobilní disky o rozměru 2.5" (7mm). Nabízí vysokou kapacitu 500 GB a na rozdíl od ostatních disků se tento disk může pyšnit hybridní technologií, která kombinuje vlastnosti mechanických a SSD disků. Mechanické plotny se otáčí rychlostí 5400 otáček za minutu, která patří v mobilní třídě mezi střední. Rychle otáčející plotny jsou doplňuje ještě 64 MB cache paměti. Jako komunikační rozhraní je přítomen konektor Serial ATA třetí generace, tedy SATA 6.0 Gb/s.