Sleva! Sapphire AMD Radeon HD 6950 2GB Zobrazit větší

Sapphire AMD Radeon HD 6950 2GB

Již použité

Herní grafická karta Sapphire AMD Radeon HD 6950 2GB

Více informací

1 Položka

Upozornění: poslední kus skladem!

2 335 Kč s DPH

-25%

3 113 Kč s DPH

Více informací

Výkonná herní grafická karta, čip AMD Radeon HD 6950, takt jádra 800 Mhz, 2 GB paměti DDR5 s frekvencí 5000 MHz, 1408 Stream Procesorů, 256 bit sběrnice, DirectX 11, konektory Dual-Link DVI-I, Single-Link DVI-D, HDMI, Displayport, PCI-e Express 2.0 16x

použité zboží, záruka 12 měsíců

Popis produktu

Společnost Sapphire je celosvětově známou firmou zabývající se výrobou zejména grafických karet. Nyní si pro nás připravila výkonnou herní grafickou kartu nejvyšší třídy s označením Sapphire HD 6950 Lite s pestrou výbavou a precizním aktivním chlazením. Karta nabízí podporu DirectX poslední verze 11 a velmi vysoký výkon pro nejnáročnější herní nasazení při zachování rozumné hodnoty spotřeby.

Základem této karty je grafický čip AMD Radeon HD 6950, který obsahuje velmi vysoký počet 1408 unifikovaných procesorů. Od svých předchůdců jádro převzalo zejména tuto technologii unifikovaných shaderů, jejichž výhoda spočívá v možnosti provádění operací jak nad vertexy, tak nad pixely dle aktuální potřeby vykreslované scény. Grafické jádro je taktované na 800 Mhz a je napojeno na rychlé paměti GDDR5 s kapacitou 2 GB, které jsou taktovány na neuvěřitelnou frekvenci 5000 MHz, což je další skvělý parametr této karty. Komunikace mezi grafickým jádrem a pamětí probíhá po sběrnici o šíři 256 bitů.

Karta je vybavena řadou moderních technologií. S technologií AMD CrossFireX je možné dosáhnout ještě vyššího grafického výkonu spojením více karet v jeden systém. S podporou DirectX 11 můžete hrát nejnovější hry s kvalitou obrazu v HD podobě s úžasným realismem. S touto kartou získáte bezkonkurenční vizuální kvalitu a intenzivní herní výkon.

Technologie AMD Eyefinity podporuje možnost zobrazení obrazu na více monitorů současně, dle modelu karty až šest. Maximalizuje tím Vaše zorné pole, ať už při hraní her, tak i při práci. Pokud poskládáte monitory v horizontální poloze, získáte neuvěřitelný obraz s vysokými zornými úhly, které využijete například při hrách, jako jsou letecké simulátory nebo automobilové závody. Tuto skvělou funkci využijete i při hraní akčních stříleček, kde budete vždy oproti Vašim spoluhráčům v předstihu, protože uvidíte více než oni. Své uplatnění AMD Eyefinity najde také u uživatelů, kteří chtějí využít své PC na maximum. Například brouzdat po internetu a zároveň mít puštěný film nebo zkrátka používat více oken najednou.

Díky další technologii AMD HD3D získáte plnou podporu stereoskopického obrazu 3D s vysokým rozlišením. Tato metoda ukazuje dvojrozměrný obraz (filmy, hry, fotografie) ve formátu, který s pomocí kompatibilních obrazovek 3D, brýlí a softwaru navozuje iluzi trojrozměrného prostoru.

Tato karta je určena pro rozhraní PCI-E Express 2.0 x16. Nabízí plnou podporu rozhraní DirectX 11, OpenGL 4.1, Shader Model 5.0 a opravdu široké spektrum možností připojení zobrazovacích zařízení v podobě konektorů Dual-Link DVI-I, Single-Link DVI-D, HDMI a Displayport.